STRONA GŁÓWNA | OFERTA | ZESPÓŁ | GALERIA | KONTAKT

AKTUALNOŚCI
NAJCZĘŚCIEJ ZGŁASZANE PROBLEMY

PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA
PSYCHOTERAPIA MAŁŻEŃSKA I PAR
PSYCHOTERAPIA RODZIN
TERAPIA SEKSUOLOGICZNA
TERAPIA UZALEŻNIEŃ

POMOC DLA DZIECI
POMOC DLA MŁODZIEŻY
DIAGNOZA PSYCHOLOGICZNA

TERAPIA PEDAGOGICZNA
TERAPIA LOGOPEDYCZNA
MEDIACJE
TRENINIGI i WARSZTATY

Psychoterapia jest metodą leczenia zmierzającą do zrozumienia i zmiany mechanizmów odpowiedzialnych za pojawianie się cierpienia psychicznego w życiu pacjenta. Cierpienie to może być związane z dyskomfortem emocjonalnym, depresją, lękami, wewnętrznymi konfliktami, poczuciem straty, żalu itp.

Decyzja o podjęciu psychoterapii zwykle nie jest podejmowana nagle. Dojrzewa się do niej przez pewien czas, nabiera przekonania, że trudności, z jakimi się zmagamy przerastają nasze zdolności radzenia sobie, a ból psychiczny bywa nie do zniesienia. Zwykle decyzja ta jest poprzedzona próbami samodzielnego rozwiązania kłopotu. Jeśli to nie skutkuję, to zaczynamy szukać pomocy specjalisty.

Głównym sposobem pracy w psychoterapii jest rozmowa. Rozmowa ta ma służyć uświadomieniu sobie mechanizmów związanych z pojawieniem się choroby, a następnie ich zmianie. Mechanizmy te najczęściej są związane z nieświadomymi uczuciami dotyczącymi sytuacji bieżących i ważnych sytuacji z naszej przeszłości.

Psychoterapia jest przeznaczona również dla osób, które szukają wiedzy na temat swojego postępowania tak, aby było ono bardziej świadome.

To, że jest to pomoc specjalistyczna, oznacza też, że rozmowa psychoterapeutyczna jest czym innym, mimo pewnego podobieństwa, niż zwyczajna rozmowa o swoich problemach np. z zaprzyjaźnioną osobą. Za sposobem prowadzenia rozmowy terapeutycznej kryje się znajomość genezy problemów emocjonalnych, psychicznych i sposobów ich przezwyciężania.

Różne szkoły terapeutyczne w odmienny sposób określają czym jest psychoterapia. W naszym ośrodku pracują psychoterapeucie reprezentujący podejście psychodynamiczne oraz podejście ericksonowskie integrujące zasady terapii poznawczo-behawioralnej i systemowej.

Spotkanie ze specjalistą psychoterapii indywidualnej:

Dagmara Derwich-Grzegorzewska - psycholog, psychoterapeuta

695 933 132
Ewa Karmolińska -Jagodzik - psycholog, pedagog, terapeuta

606 123 708
Anna Sprutta - Szymlet - psycholog

889 333 065WYBIERZ
właściwego specjalistę

ZADZWOŃ
do specjalisty lub pod numer 609 06 03 02

ZLOKALIZUJ i PRZYJDŹ
do naszego CENTRUM

KONTAKT

CENTRUM POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ i PSYCHOTERAPII
ul. Średnia 11,
64-100 Leszno
E-MAIL:SEKRETARIAT
STRONA INTERNETOWA: www.cppip-leszno.pl
TELEFON: 609 06 03 02

MAPA SERWISU

STRONA GŁÓWNA
OFERTA
ZESPÓŁ
GALERIA
KONTAKT

POŁĄCZ SIĘ Z NAMI

Copyright © 2013 CENTRUM POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ I PSYCHOTERAPII w LESZNIE